لباس بیمارستانی یا  لباس فرم بیمارستان  چیست؟

لباس فرم بیمارستان  باید به گونه ای باشد که مانع حرکت و سرعت العمل سریع پرسنل کادر درمان نباشد و پرسنل در لباس ها راحت باشند.

در واقع به تمامی پوشاک هایی که در محیط های بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب ها، اتاق عمل، آزمایشگاه ها و مراکز نگهداری سالمندان مورد استفاده قرار می گیرند؛ لباس بیمارستانی گفته می شود.

لباس های بیمارستانی متشکل از لباس بیمار، لباس پزشکان، لباس پرستاران ، لباس بهیار، لباس دستیاران پزشکی، لباس خدمه بیمارستان و درمانگاه ها ، لباس محیط آزمایشگاهی، لباس دندان پزشکی ، لباس کارکنان داروخانه ها، گان جراح، گان بیمار، لباس اتاق عمل و تمامی لباس فرم کارمندان بخش محیط های مذکور است.

بهتر است سایز لباس یک اندازه بزرگتر از سایز واقعی تان باشد. تا در زیر آن قابلیت پوشیدن لباسی دیگر وجود داشته باشد.

لباس‌ها و پک‌های یکبار مصرف بیمارستانی محصولاتی هستند که از منسوجات بدون بافت تولید شده اند و از سرایت آلودگی در محیط‌های بهداشتی و بیمارستانی جلوگیری می کند. تولید این محصولات با پارچه‌های بدون بافت به لحاظ قیمت تمام شده و هم به لحاظ امکان فنی ساده‌تر و ایجاد تنوع در لایه‌های مختلف پارچه‌ها براساس نیازهای بهداشت از پارچه های تار پودی مناسب تر هستند.

استفاده از لباس های یکبار مصرف بیمارستانی باعث کاهش در هزینه های شستشو، مواد شوینده، نیروی انسانی و… می شود.

استفاده از لباس‌های یکبار مصرف بیمارستانی ضریب امنیت بهداشتی را در میان کادر درمان به میزان قابل توجهی افزایش داده است. در مواردی مشاهده شده بود که بسیاری از آلودگی ها وعفونت ها حتی بعد از شست و شوی لباس های پارچه ای نیز کاملا برطرف نمی‌شد. درصورتی که استفاده از لباس یکبار مصرف بیمارستانی توانسته است بسیاری از این نوع خطرات را کاهش دهد.

همانطور که پیشتر گفته شده است، لباس ها یا البسه بیمارستانی شامل کاور کفش، کاور آستین، لباس جراحی، کلاه آکاردئونی، لباس بیمار، روپوش پزشکی، لباس ایزوله، لباس ام آر آی، لباس بعد جراحی، لباس ارتوپدی، لباس خانم های باردار، لباس پرستاری، لباس بهیارو لباس خدمات می باشد؛ که همگی در ماهان طب موجود می باشد و با قیمت مناسب به فروش می رسد. لباس بیمار در چند سایز و برای زنان، مردان، کودکان و نوزادان طراحی و تولید شده است.

ماهان طب خدمات ارزنده و مناسبی را با کیفیتی بالا به تمامی بخش ها از جمله کادر درمان و صنایع ارائه می دهد.

کاور کفش

کاور کفش یا نایلون کش دار برای پوشاندن کفش در مراکز درمانی و بیمارستانی  برای جلوگیری از انتقال گرد و خاک و آلودگی از طریق کفش ها است.کاور کفش بیمارستانی یکبار مصرف دستی یکی از بهترین ارزانترین راهها برای این جلوگیری از انتقال آلودگی است. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

روکفشی ( کاور کفش)

کلاه آکاردئونی

کلاه آکاردئونی یکبار مصرف محصولی پر استفاده در رستوران‌ها، آشپزخانه‌ها، بیمارستان‌ها، صنایع غذایی و دارویی و… میباشد. زیرا به سادگی جلوی ریزش مو را گرفته و یا از نشستن گرد و غبار بر روی مو جلوگیری میکند؛ و با این عمل میتوان تا حد چشمگیری عمل انتقال آلودگی را کنترل کرد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

کلاه آکاردئونی یکبار مصرف

 

کاور آستین

کاور آستین یکبار مصرف یا اسپان باند برای محافظت و جلوگیری از لکه و آلودگی آستین لباس فرم کارکنان مورد استفاده قرار میگیرد .این کاور در بخش های درمانی و خدماتی مورد استفاده است. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

ساق دست یکبار مصرف

لباس اتاق عمل

لباس جراح شامل یک دست لباس کامل بلوز و شلوار ، ماسک ، کلاه و گان مخصوص سر آستین کشدار می باشد و معمولا از جنس پنبه می باشند.

لباس اتاق عمل به رنگ های سبز،آبی آسمانی و یا خاکستری کمرنگ است. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

گان لیمنت جراحی

 

 

در هر شغل و حرفه ، لباس فرم یکی از الزامات در کار می باشد که با توجه به نیاز آن در محیط کار به شکل های مختلفی وجود دارد. در ادامه انواع لباس فرم کادر درمان در ماهان طب معرفی می شود.

لباس پرستاری و پزشکی

لباس پرستاری و پزشکی باید به گونه ای طراحی شود که آرامش و امنیت را به بیمار انتقال دهد و پرستار مرد و زن و پزشک در آن راحت باشند.

 

لباس-پرستار-و-پزشک

لباس بهیار

بهیار بخشی از تیم پزشکی است که در نگهداری  و درمان همکاری دارند و یک سری از خدمات و وظایفی را بر عهده دارد.

لباس های ایزوله

لباس های ایزوله و کاورال های پزشکی برای ایمنی پرسنل و کارکنان بیمارستان‌هایی است که با بیماران آلوده کرونا و یا بیماری های عفونی تماس دارند. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

لباس خدمات

لباس خدمات بیمارستان باید دارای جنسی مرغوب باشد ودر برابر شوینده هایی که با آن کار می کنند مقاوم باشد و بهتر است در تولید لباس خدمات از پارچه های یکبار مصرف استفاده نمایند. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

لباس-خدمات

لباس های ایزوله

لباس های ایزوله و کاورال های پزشکی برای ایمنی پرسنل و کارکنان بیمارستان‌هایی است که با بیماران آلوده کرونا و یا بیماری های عفونی تماس دارند

لباس ام آرآی

ام آر آی تصویربرداری از بافت های بدن بدون استفاده از اشعه ایکس است.

لباس ها ی ام آر آی  شامل کلاه، پیراهن و شلوار است و از جنس پروپیلن در رنگ های متنوع از جمله آبی، بنفش و صورتی دوخته شده و به بازار عرضه می شوند. این لباس بسیار سبک می باشد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

گان یکبار مصرف بیمار

 

لباس بیمار

امروزه یکی از نیازهای اساسی در بیمارستان ها استفاده از البسه با کیفیت و مرغوب است تا بیماران بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند. این لباسها در فرم ها و غالب های مختلف به چند دسته ی لباسهای چندبار مصرف با قابلیت شست و شو و استریل شدن و یک بار مصرف تقسیم بندی میشوند. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

لباس بیمار( گان، شلوار، کلاه یکبار مصرف)

 

لباس شیردهی جزو البسه بیمارستانی می باشد که در ماهان طب عرضه شده و به فروش می رود .