ماسک پزشکی اکسیژن برای انتقال گاز اکسیژن از یک مخزنه به ریه استفاده می کنند و بینی و دهان بیمار را به طور کامل پوشش می دهد. ماسک اکسیژن شفاف و سبک می باشد و به وسیله یک بند پلاستیکی به پشت سر متصل می شود. دلیل شفافیت ماسک اکسیژن توانایی ارزیابی چهره بیمار توسط پزشک می باشد.

این ماسک‌ها ممکن است از پلاستیک، سیلیکون و.. ساخته شوند.

غلظت اکسیژن و سرعت انتقال آن نیز با توجه به شرایط بیمار باید توسط پزشک تجویز گردد. زیرا غلظت بالای اکسیژن نیز برای بدن مضر است و فرد را دچار مسمومیت می کند.

ماسک اکسیژن برای افرادی که بیماری قلبی، ریوی دارند و افرادی که با گاز مسموم شده باشند و غواصان استفاده می شود. گاهی کوهنوردان نیز از ماسک تنفسی استفاده می کنند.  همچین برای افرادی که به مشکلات تنفسی حاد دچار هستند ونمی توانند خوب نفس بکشند؛ بخصوص در زمان حال حاضر برای افرادی که درگیر بیماری کرونا می شوند، استفاده می شود.

خرید ماسک پزشکی اکسیژن

در ماهان طب امکان خرید ماسک اکسیژن با بهترین کیفیت وجود دارد. وجود انواع مختلفی از این ماسک انتخاب را برای مشتریان محترم راحت کرده است.

گونه‌های ماسک اکسیژن

ماسک ساده

این ابزار برای رساندن اکسیژن باغلظت کم تا متوسط برای بیمارانی که با دهان تنفس می‌کنند از  بینی است. جریان اکسیژن در این حالت نباید کمتر از پنج لیتر در دقیقه کمتر باشد، چرا که باعث بازگشت هوای بازدمی که حاوی دی اکسید کربن است می شود.ماسک-اکسیژن-بزرگسال

 

ماسک کیسه‌دار

این ماسک‌ها همانطور که از اسمشون پیداست، کیسه انبار کننده با دریچه یکسو دارند؛ که امکان بازگشت هوای بازدم به داخل کیسه را ندارد.

ماسک-ذخیره-اکسیژن