کیت تشخیص به چند دسته کیت تست و تشخیص بارداری، اعتیاد، هپاتیت و کووید19 تقسیم می شود؛ که در اینجا درباره کیت تشخیص اعتیاد و انواع آن صحبت و توضیح داده شده است.

کیت‌های تست اعتیاد به مواد مخدر از طریق وجود ماده آنتی بادی مونوکلونال واکنش می‌دهد و در صورت وجود مواد مخدر در بدن افراد اعتیاد فرد را بدون آزمایش مشخص می‌کند. تست اعتیاد به دو صورت آزمایشگاهی و تست خانگی انجام می‌شود.

انواع کیت تشخیص اعتیاد

این کیت‌ها به چند دسته بزاقی و ادراری تقسیم می‌شوند. دقت این کیت‌‌ها 99.5 درصد است؛ به این معنی که از هر هزار نفر 5 تا 6 مورد، تشخیص نادرست دارد.

جهت خرید انواع کیت تست اعتیاد یا تشخیص اعتیاد  با قیمتی مناسب با ماهان طب تماس بگیرید.

کیت‌های خانگی

اعتیاد فردا را از طریق وجود مواد در ادرار تشخیص می دهد . با قرار دادن یک قطره از ادرار فرد روی نوار دستگاه، اعتیاد یا عدم اعتیاد فرد تشخیص داده می شود.

کیت های تست ادراری

کیت‌های ادراری شامل کیت‌های سه کاره، پنج کاره و ده کاره هستند.

کیت‌های تست اعتیاد سه کاره همزمان می‌تواند وجود سه ماده مخدر را در ادرار فرد بسنجد.

کیت تست اعتیاد پنج کاره، همزمان 5 نوع ماده را که بیشترین مصرف را دارند در نمونه تشخیص می‌دهد. موادی مانند مرفین، شیشه، متادون و THC را تشخیص می‌دهد.

کیت تست اعتیاد ده کاره، همزمان 10 نوع ماده مانند کوکائین، اکستازی، فنسیکلیدین و بنزودیازپین‌ها را در بدن فرد تشخیص می دهد.

کیت های بزاقی تست اعتیاد

با قرار دادن کیت بزاقی در دهان از روی واکنش بزاقی، مصرف مواد مخدر تشخیص داده می‌شود. زمان تشخیص این کیت نسبت به کیت تست اعتیاد ادراری کوتاه‌تر است.

کیت-بذاقی-اعتیاد
کیت-10-کاره
کیت-5-کاره
کیت-3-کاره

نحوه خواندن نوار تست اعتیاد

اگر دو خط در نوار نمایان شود تست کاملا منفی است و فرد اعتیاد ندارد؛ و اگر یک خط بالای خط تست نمایان شود تست مثبت است و یعنی فرد معتاد است. اگر یک خط در پایین مشاهده شد یا اصلا هیچ خطی مشاهده نشد، نتیجه تست غیر قابل استناد است و باید با کیت دیگری امتحان کرد.

 

مواد مخدر چند روز در بدن می ماند

زمان تشخیص هر ماده  به عواملی مانند تعداد دفعات و چگونگی مصرف ماده و نوع ماده مصرفی وابسته است. مخدرهایی مانند هروئین، تریاک، مرفین، کراک و متادون تا 72 ساعت بعد از مصرف در ادرار قابل تشخیص است.

 

تداخلات دارویی در تست اعتیاد

فنوباربیتال، دیفنوکسیلات و دکسترومتورفان و مصرف ۴۰ میلی گرم فورزماید، علی رغم رقیق کردن ادرار، تاثیری در نتیجه تست اعتیاد ندارد و اگر فرد مبتلا باشد را نشان می دهد.

داروهای حاوی کدئین  و  داروهای آنتی ‌هیستامین، ضدافسردگی، باعث مثبت شدن کاذب تست اعتیاد شوند ولی در نتیجه تست اعتیاد دلیل مثبت شدن کاذب مشخص   می باشد.